Για εμάς

Η έκδοση του μηνιαίου ηλεκτρονικού περιοδικού του 2ου ΓΕΛ Δράμας είναι μία από τις πολλές καινοτόμες δράσεις του σχολείου για το σχολικό έτος 2011-12. Ανήκει στη κατηγορία των πολιτιστικών προγραμμάτων και έχει τίτλο «Φτιάχνω το ηλεκτρονικό περιοδικό του σχολείου μου». Συμμετέχουν 3 καθηγητές και 35 μαθητές από την Α’ και τη Β’ τάξη.

Οι υπεύθυνοι καθηγητές είναι οι εξής:

Τοματζίδου Σταματία, ΠΕ04

Δημιουργεί και συντονίζει τις δημοσιογραφικές ομάδες των μαθητών. Καθοδηγεί την επιλογή των θεμάτων, τις σχετικές  έρευνες και  τη τελική σύνταξη των άρθρων.

Δεβρένη Άννα, ΠΕ19, ΠΕ09

Συντονίζει τις δημοσιογραφικές ομάδες των μαθητών και είναι υπεύθυνη για τη δημιουργία και τη συντήρηση της ιστοθέσης του περιοδικού.

Λάμψια Αγγελική, ΠΕ02

Συντονίζει τις ομάδες των μαθητών και βοηθάει τους νέους μαθητές - δημοσιογράφους στη τελική σύνταξη των άρθρων τους.

Επιστροφή στην αρχή